Czy bez zmarszczek znaczy młodo?

Czy chodzi tylko o to, aby zapobiegać zmarszczkom? Na obu zdjęciach nie mam zmarszczek, ale na lewym zdjęciu twarz jest zmęczona i starsza. Z prawej, po ćwiczeniach i masażach, wygląda dużo młodziej.

Często dwudziestoletnie kobiety mają drobne zmarszczki mimiczne, a i tak wyglądają młodo. Natomiast widząc twarz po liftingu, mimo, że bez zmarszczek, myślisz, że coś jest nie tak jak powinno. Zatem nie tylko o zmarszczki chodzi. Skóra po liftingu jest naciągnięta na spłaszczoną czaszkę. Wprawdzie nie ma zmarszczek, ale też nie tej samej objętości kości, która sprawia, że twarz wygląda młodo.

Twarze z wiekiem zmieniają się – wydłużają się, rysy grubieją, tkanki gęstnieją zaczynają gęstnieć i ciążyć dając efekt zmęczonej twarzy. Są to efekty działania grawitacji, zatrzymywania limfy w tkankach oraz wewnętrznych zmian w kościach. Gdy kości zmienią się to tkanki miękkie muszą się do nich dostosować, dlatego wydłuża się odległość od nosa do ust, zapadają się oczy, policzki. Tak więc jednym z głównych czynników, które ujawniają nasz wiek są kości czaszki.

Zanikanie kości dotyczy nas wszystkich, gdyż jest to jeden z procesów starzenia, dlatego warto i trzeba pracować nad odbudową kości.

Jak to robić?

  1. Ćwiczeniami mięśni twarzy; Gdy ruszamy mięśniami to one się wzmacniają i to wymusza na tkance kostnej też rozrastanie się.

2. Masując twarz – Systematyczny masaż ma również wpływ na kości. Zwiększa się ich spoistość, a także ciężar i objętość. Dodatkowo stawy stają się bardziej ruchliwe oraz wzmacniają się wiązadła okołostawowe

3. Utrzymując pozycję spoczynkową języka na podniebieniu. Nieprawidłowa pozycja spoczynkowa języka ma wpływ na rozwój twarzoczaszki. Na rozbudowę kości mają wpływ mięśnie, dlatego szczęka i żuchwa rośnie tak jak one pracują. Jeśli język nie pracuje odpowiednio na podniebieniu, staje się ono wąskie i wysoko wysklepione. Jeśli język leży między zębami, rozszczelniają się łuki zębowe i powstają wady zgryzu.

Zarówno ćwiczenia jak i masaże wzmacniają mięśnie, dzięki czemu tkanki nie opadają dając ciężki i zmęczony wygląd twarzy. Usprawniają również przepływ limfy, dzięki czemu twarz jest bardziej promienna i wypoczęta. Jeśli chcesz długo wyglądać młodo, to zadbaj o stan swoich kości. Zapraszam Cię na ćwiczenia mięśni twarzy w grupie bez zmarszczek siłami natury, w której uczę jak zapobiegać zmarszczkom i wyglądać młodo.

Zachęcam Cię również do spróbowania poduszki przeciwzmarszczkowej Beauty Queen Pillow, która pomaga uniknąć zagnieceń na twarzy podczas spania na boku.

2 thoughts on “Czy bez zmarszczek znaczy młodo?

  1. Basia says:

    Dziękuję za szybką przesyłkę, Długo szukałam tego typu poduszki . Ta kupiona w Beautyqueen to moje odkrycie ostatniej dekady!!!! Pozdrawiam😊

  2. Basia says:

    Rzadko piszę komentarze ale tym razem muszę podzielić się moją radością z kupionej poduszki. Strzał w dziesiątkę!!!! Polecam😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *