MIMICZNE CZY SENNE

Nacisk na skórę policzka podczas spania na boku to 5 kg, bo tyle średnio waży głowa.

Gdy śpisz na boku na zwykłej poduszce to, niezależnie od materiału, z którego wykonana jest poszewka, skóra na twarzy narażona jest na zgniatanie, rozciąganie i skręcanie. Z czasem zagięcia przekształcają się w zmarszczki.

Jaka jest różnica między zmarszczkami mimicznymi a sennymi? 

Inne jest źródło ich powstawania. Czemu mamy zmarszczki mimiczne? Powstają one z powodu aktywności mięśni twarzy, na przykład tzw. „kurze łapki” powstają od mrużenia oczu, „lwia zmarszczka: od spinania mięśni brwi, poziome zmarszczki na czole od częstego podnoszenia brwi do góry. Pierwsze zmarszczki mimiczne mogą się pojawić już u nastolatkó∑ o bardzo bogatej mimice.

Natomiast zmarszczki senne powstają z powodu zagniatania skóry na policzkach podczas spania na boku na zwykłej poduszce. Powstają one w innych miejscach i nierzadko wbrew ekspresji twarzy.

Bardzo często są to zmarszczki pionowe, tak jak te przecinające brew, policzek, pionowe zmarszczki wokół ust, od spania na boku na zwykłej poduszce pogłębiają się naturalne linie twarzy takie jak bruzdy nosowo-wargowe i linie marionetki. Zgniatanie policzka w czasie snu przyczynia się też do powstawania zmarszczek pod oczami, od kącika oka w stronę środka policzka. Z czasem te zmarszczki pogłębiają sią i zmieniają się w stały, estetyczny problem.

Jak walczyć ze zmarszczkami mimicznymi?

Mamy wiele metod, w tym rozwiązania z medycyny estetycznej, niemniej bardzo skutecznie w likwidowaniu zmarszczek mimicznych są masaże i automasaże twarzy, które rewelacyjnie relaksują i obniżają napięcia mięśni oraz wypłycają te zmarszczki.  

Pielęgnując skórę twarzy w sposób naturalny powinnyśmy przede wszystkim uświadomić sobie wpływ własnych zachowań na wygląd i starać się ograniczyć te aktywności, które skutkują zmarszczkami mimicznymi. Bardzo pomocne są w tym zmiany nawyków oraz ćwiczenia mięśni twarzy dostosowane do poszczególnych partii mięśniowych. Podczas ćwiczeń mięśni twarzy minimalizujemy widoczność zmarszczek, poprawiamy tonus mięśniowy, odżywiamy skórę twarzy, mięśnie oraz kości. Ćwicząc codziennie mięśnie twarzy pracujemy nad naszym ciałem, wzmacniamy dobre wzorce, a poprzez pracę z ciałem wpływamy pozytywnie na stan psychiczny. A zatem oddziałujemy holistycznie na nasze ciało i są to – poza świetnym wyglądem – dodatkowe benefity ćwiczeń i masaży.  

Jak walczyć ze zmarszczkami sennymi?

Idealne byłoby spanie na wznak, niemniej większość ludzi preferuje spanie na boku.

Rozwiązaniem problemu zaginania skóry dla osób śpiących na boku jest korzystanie z profilowanej poduszki antyzmarszczkowej. Wycięcia po bokach profilowanej poduszki przeciwzmarszczkowej, w miejscu położenia głowy, minimalizują kontakt policzka z poduszką, a przez to skóra na twarzy nie zgniata się w czasie snu. Kształt poduszki zapobiega zaginaniu skóry na policzkach, chroniąc nas przed nawykowymi zmarszczkami sennymi.

Zaś wyprofilowany dolny brzeg sprawia, że głowa jest dobrze i wygodnie osadzona na poduszce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *