Czy da się wygrać ze zmarszczkami?

Zmarszczki uznawane przez współczesne kanony piękna za defekt skóry, choć są zjawiskiem naturalnym pojawiającym się z wiekiem wskutek zmian zachodzących w skórze, to mało kobiet je akceptuje.

Przy powstawaniu zmarszczek duże znaczenie ma genetyka i jakość skóry, którą odziedziczyłyśmy, dlatego skóra cienką i wrażliwa będzie wymagała więcej starań i zabiegów pielęgnacyjnych niż skóra grubsza. Na powstawanie zmarszczek ma wpływ wiele czynników niezależnych od nas jak wiek czy grawitacja. Od mimiki twarzy również zależy nasz wygląd, przez co osoby z bardziej dynamiczną mimiką mogą wcześniej zaobserwować zmarszczki mimiczne.

Trzecie źródło powstawania zmarszczek to nawyki. Mają one ogromny wpływ na nasz wygląd. Jeśli na przykład godzinami przeglądamy telefon z pochyloną głową, to naciągamy tył szyi i głowy i w rezultacie możemy spodziewać się nie tylko bólu szyi i napięć w okolicy obręczy barkowej, ale także drugiego podbródka. Jeśli podpieramy twarz na dłoni, to możemy liczyć się z tym, że na podpieranej części szybciej pojawią się zmarszczki pod oczami i pogłębione bruzdy nosowo-wargowe.

Zmarszczki senne natomiast są specyficznie związane z pozycją boczną w czasie snu. Młoda skóra o dużej gęstości bardzo łatwo wraca do normalnego wyglądu, ale z upływem czasu – gdy jej gęstość maleje – odgniecenia mają tendencję do utrwalania się w postaci pionowych zmarszczek, znajdujących się przy bocznym kąciku oka, albo przecinających brwi. Od spania na boku powstają także zmarszczki pod okiem, biegnące od kącika oka w kierunku policzka, mogą zaznaczyć się pionowe zmarszczki na policzku, a nawet zmarszczki na nosie i wokół ust. Spanie na boku na zwykłej poduszce dodatkowo pogłębia bruzdy nosowo-wargowe. Zatem jeśli ktoś śpi na boku, to w ramach profilaktyki przeciwzmarszczkowej powinien używać poduszki przeciwzmarszczkowej Beauty Queen Pillow. Śpiąc na takiej poduszce policzek będzie trafiał w boczny otwór na poduszce. Ograniczona zostaje strefa ugniatania skóry na twarzy, dzięki czemu skóra na twarzy zostanie ochroniona  w czasie snu.

Na zdjęciu zostały zaznaczone miejsca, w których powstają zagniecenia, a w dłuższej perspektywie zmarszczki senne.
Film o tym jak działa poduszka przeciwzmarszczkowa Beauty Queen Pillow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *