ZAPOBIEGAĆ CZY LECZYĆ?

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa w domu? Kojarzy się nam głównie z nakładaniem maseczki. Ale możesz zrobić więcej. Zacznij od przyjrzenia się swoim nawykom i oceń, które z nich wpływają na wygląd Twojej skóry.

Trochę Ci tym pomogę…

  • Jeśli przeglądając telefon masz pochyloną głową, to naciągasz tył szyi i głowy i w rezultacie możesz spodziewać się nie tylko bólu szyi i napięć w okolicy obręczy barkowej, ale także drugiego podbródka.
  • Jeśli podpierasz twarz na dłoni, to możemy liczyć się z tym, że na ugniatanym policzku szybciej pojawią się zmarszczki pod oczami i pogłębione bruzdy nosowo-wargowe.
  • Jeśli masz wadę wzroku, ale nie nosisz okularów to marszczysz skórę wokół oczu i przedwcześnie pojawią się na niej zmarszczki.
  • Jeśli nie nosisz okularów przeciwsłonecznych na zewnątrz to szybko powstanie zmarszczka pomiędzy brwiami, zwana lwią zmarszczką.
  • Jeśli śpisz na boku to zgniatasz twarz, na które z czasem pojawią się tzw. zmarszczki senne i bruzdy

Ale na wszystko jest metoda:

Krok 1/ Kluczowe znaczenie ma nabycie świadomości jak swoim zachowaniem i nawykami wpływasz na wygląd.
Krok 2/ Spróbuj wprowadzić zmiany w nawykach np. noś
okulary, szkła kontaktowe, unoś telefon na wysokość oczy, zadbaj o prawidłową postawę w czasie pracy przy komputerze. 
Krok 3/ Istniejące zmiany na skórze twarzy możesz naprawić masażami
i ćwiczeniami.
Krok 4/ Zadbaj o akcesoria, które pomogą Ci przeciwdziałać
powstawaniu zmarszczek. Profilowana poduszka Beauty Queen Pillow z wyciętymi otworami po bokach sprawi, że skóra na policzkach nie będzie zgniatana w czasie snu i w tych miejscach nie pojawią się zmarszczki. 

Śpimy średnio ¼ życia i nie zawsze w tym czasie skóra na twarzy ma szansę się zregenerować. Zwłaszcza wtedy, gdy jest uciskana i zgniatania, przez co powstają pionowe zmarszczki. Od spania na boku powstają także zmarszczki pod okiem, zmarszczki biegnące od kącika oka w kierunku policzka, mogą zaznaczyć się pionowe zmarszczki na policzku, a nawet zmarszczki na nosie i wokół ust. Spanie na boku na zwykłej poduszce dodatkowo pogłębia bruzdy nosowo-wargowe. Zatem jeśli ktoś śpi na boku, to w ramach profilaktyki przeciwzmarszczkowej powinien używać do spania profilowanej poduszki przeciwzmarszczkowej Beauty Queen Pillow. Śpiąc na tej poduszce przeciwzmarszczkowej policzek będzie trafiał w wycięcie na poduszce i tak zapobiegniemy powstawaniu zmarszczek od spania na boku. Ograniczona zostanie strefa ugniatania skóry na twarzy, dzięki czemu będzie się ona właściwie regenerowała w czasie snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *